Kwiaty w Tatrach

Jako, że do Tatr nam tęskno najbardziej, zdecydowaliśmy się na wpis z linkiem do tworzonego przez nas (zasadniczo na swoje potrzeby, ale czemu by się nie podzielić?..) „atlasu” tatrzańskich kwiatów.

Rzecz jasna większość z nich występuje i w innych regionach. Jako, że zdjęcia są tylko i wyłącznie naszego autorstwa, niestety nasz katalog jest niekompletny i będzie się domagał uzupełniania. Fanów szarotek od razu ostrzegamy, że ich tu nie znajdą (nam też jest przykro). Ale przecież każdy z nas wie, jak wygląda szarotka (nawet jeśli nie widział jej w naturalnym środowisku), nie każdy natomiast wie, jak wygląda gnidosz okółkowy 😉

Póki co, na początku są zdjęcia wiosenne, następnie letnie (od dzwonków). Zdjęcia roślin kwitnących w Tatrach latem prowadzą nas (zasadniczo) z grzbietu – poprzez hale – ku reglom.

Dołożyliśmy starań, by identyfikacja roślin nie zawierała błędów. Niestety nie jesteśmy botanikami, więc prawdopodobieństwo pomyłki tu i ówdzie istnieje. Za wszelkie fachowe uwagi będziemy wdzięczni.

W Dolinie Roztoki w maju…

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s