Krótko i na temat dawnego zakopiańskiego Domu Turysty PTTK obecnie

Przedziwnie (i smutno) układa się od kilku lat historia budynku zwanego Domem Turysty w Zakopanem. Jeszcze w 2011 przekazywano do mediów informację, że podczas remontu obiekt będzie wciąż przyjmował gości. W 2012 okazało się, że tak nie jest, a tablica informacyjna wciąż odsyła ludzi do schronisk górskich w Tatrach. Razem z wieścią o faktycznym końcu funkcjonowania Domu Turysty pojawiła się informacja od władz spółki Schroniska i Hotele PTTK „Karpaty”-właściciela obiektu, że zaoferuje ona turystom bliżej nieokreślone COŚ w zamian (jakieś niedrogie miejsca noclegowe w Zakopanem). Kiedy zdarto gont, którym PTTK chwaliło się przez dziesięciolecia, reklamując swój obiekt, zapewniano, że oryginalna dekoracja/wystrój Domu Turysty zostanie zachowany…

Bilans na dzień dzisiejszy jest następujący:

  •  Dom Turysty będzie hotelem, bodajże trzygwiazdkowym (tutaj wciąż trudno o całkiem pewne informacje), nastawionym na turystów o naprawdę zasobnym portfelu. Podobno otwarcie jest planowane na sezon zimowy 2014/2015 (wszak prędzej zlikwidowany zostanie transport do Morskiego Oka niż Zakopane wprowadzi jakoweś „embargo” na swoich ulubionych, najbogatszych bywalców).
  • PTTK nie zaoferowało turystom nic nowego, mało tego – teraz okazuje się, że tematu nie ma (np. w zakopiańskim oddziale PTTK nikt nic nie wie).
  • To, że gontu nie ma i nie będzie, wiemy od ponad dwóch lat, teraz mamy również pewność, że i inne rzeczy się zmieniają – choćby drzwi.

Solidne, zdobione klamki zniknęły jako pierwsze…

 W lipcu 2014 roku drzwi i odrzwia prezentowały się już zupełnie inaczej.

Wiemy również, że przynajmniej część starych, solidnych, drewnianych krzeseł i stolików została usunięta (można jedynie się cieszyć, że zaczęły drugie życie w miejscu, gdzie wciąż wdzięcznie służą turystom). Zagadką (póki co) pozostaje, co jest w środku. Coraz trudniej uwierzyć, że dawna dekoracja przetrwa w nienaruszonej formie. A łamanie kolejnych obietnic przez właściciela obiektu nie napawa optymistycznie.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s