Na Gorcu z widokiem na Lubań

Bywa czasami tak, że jakieś gościnne miejsce na szlaku wędrówki cieszy bardziej niż zazwyczaj. Tak było tym razem, kiedy z Polany Wały szliśmy przez Gorc na Lubań.

Obchodząca w tym roku jubileusz 45-lecia baza SKPG Kraków położona jest na hali Gorc Gorcowski, nieco poniżej głównego grzbietu, a w odległości krótkiej wędrówki (zwłaszcza w dół) od szczytu Gorca.

Potężny, podwójny wierzchołek Lubania górujący nad doliną Ochotnicy widoczny z zielonego szlaku, który doprowadza do bazy. Najbardziej „konkretny” fragment drogi wciąż był przed nami.

Każda baza namiotowa to gwarancja ciepłej herbaty, którą ugoszczony może zostać każdy turysta. Choć tego dnia zimno nie było, a pot lał się (i miał się lać do samego końca) strumieniami, wizja ciepłego, słodkiego napoju była miłą obietnicą, która oczywiście się spełniła.

Baza zaprasza również na noclegi w wersji luksusowej: małe „apartamenty”, zamiast dużych, wojskowych namiotów.

A pod namiotami drewniane podesty – o, tak!

Miejsca pod rozbicie własnych „domków” też raczej tu nie zabraknie. I dobrze, bo co roku, w przedostatni weekend sierpnia odbywa się tu naprawdę duża impreza, czyli Gorcstok (dla wszystkich lubiących śpiewać i grać w pięknych okolicznościach przyrody).

Dobrze było zajrzeć tu znów, choć na chwilę, zwłaszcza że niegdyś deszczowa pogoda  spowodowała, że siłą rzeczy podstawową i właściwie jedyną bazową przestrzenią, która została oswojona była kuchnia…

Nikt nawet nie myślał wtedy o poszukiwaniu prysznica…

…a ten jak się okazało – rzecz jasna – jest i wygląda jakby znajomo:). Za to miejsce ustronne jest dość oryginalne:

Zbliżając się w ten drugi rejon (zwłaszcza gdyby się człowiekowi spieszyło), warto uważać, by kogoś nie zaskoczyć podczas „posiedzenia”:). I wcale niekoniecznie musi chodzić o bazowego…

I tak oto stoi sobie co wakacje na Gorcu baza. I urzeka położeniem, widokami oraz… nieprzebranymi ilościami jagód (czy jak wolą moje drogie Krakusy – borówek).

 I niech tak będzie jeszcze co najmniej kolejne 45 lat!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s